Menu
Your Cart

3Merck Nbase - 500ML

3Merck Nbase - 500ML
New Çok Satan
3Merck Nbase - 500ML
740,00TL
 • Stok: Stokta
 • Model: 3Merck - 500ml

Mevcut Seçenekler:

3Merck Nbase  - 500ML

Merck Gliserin (VG), Merck Glikol (PG), Merck Nikotin (Nic) ile üretilir. Merck Nbase'in en iyi olmasının sebebi firmanın en saf ürünü üretmesiyle alakalıdır.

Neden Merck Nbase ?

 • Merck Nbase Kokusuzdur.
 • Merck Nbase Saf olmaya en yakın bileşenleri içerir.
 • Sek olarak kullanılabilir.
 • Üretim konusunda en deneyimli firma tarafından üretilir.

Merck Nbase'in kötü yanları Nelerdir ?

 • Maalesef fiyat olarak en yüksek seviyededir.
 • Maaliyetini düşürmek imkansıza yakın olduğundan ülkemizde çok yüksek fiyatlara satmak zorunda kalıyoruz.
 • Merck VG (Cas No : 56-81-5)
 • Merck PG (Cas No : 57-55-6)
 • Merck Nikotin (Cas No : 54-11-5)

NBASE – BASE

Nbase Nedir? Base Nbase Ne Demek? Nbase ne için kullanılır?

Nbase, içeriğinde VG(Bitkisel Gliserin), PG(Propilen Glikol) ve Nic(Nikotin) bulunan bir karışımdır. Bu karışım likit yapımı için kullanılan temel üründür. İçeriğinden nikotini çıkardığımız zaman adı base olarak geçer. Nikotinsiz likit kullanmak isteyenler aromalarını base ile karıştırmalıdır.

Sadece Nbase içilir mi?

Nbase tek başına kullanılabilir. Müşterilerimizin çoğu özel olarak ilk başta nbaseleri sade olarak deneyip Nbase markaları arasındaki vurum farkını, lezzet farkını inceleyip ona göre sabit Nbaselerini seçiyorlar. Sürekli olarakta Sade aromasız Nbase kullanan müşterilerimiz bulunuyor. Nbase aromasız likit olarak içilebilir.

Nbase içeriğinde Nikotin var mı?

Nbase içeriğinde nikotin bulunur. Başındaki N harfi nikotini ifade eder.

Base içeriğinde nikotin bulunmaz.

VG, PG Nedir? VG/PG Oranı ne olmalıdır?

Vg, vegetable gliserin(bitkisel gliserin)’in kısaltmasıdır. Likite yoğunluğunu ve lezzet artışını veren VG’dir.

Pg, propilen glikol’ün kısaltmasıdır. Likitin erken demlenmesini sağlar. Aromalarda PG ile üretilir.

Karışımlarınızı yaparken her zaman VG oranı PG ye göre daha yüksek olmalıdır. Hem lezzet artışı sağlar hem de likitin akışkanlığını daha yoğun yaptığından pamuğun yanmasını engeller.

Yaz aylarında 80/20, aylarında 70/30 genel olarak önerdiğimiz VG PG oranıdır.

Nbase aroma oranı ne olmalı? Nbase sertliği ne olmalı?

Nbase aroma oranını genel olarak ilk defa yapanlara %10 olarak ayarlamalarını söylüyoruz. Piyasada bulunan çoğu ürün seyreltilmiş aroma olduğundan bizim aroma yoğunluğumuz müşterilerimize fazla gelebiliyor. Bu sebeple ilk kez yapanlar 100ml Nbase e 10 ml aroma karıştırmalı ve bunu kullanmalıdır. Bu yaptıkları likitteki aroma oranı az gelirse bir sonraki severe 2 ml fazladan aroma ekleyerek aroma oranını arttırmalı, aroma oranı fazla geldiyse 2 ml aroma az atarak aroma oranını azaltmalılardır. Bu tamamen bir genellemedir. Mix aromalarımız da ve Premium aromalarımızda açıklama kısımlarında tam olarak kullanım oranları yazar. Lütfen bu oranın üzerine daha çok lezzet hissetmek istiyorum diye çıkmayın fazla gelebilir.

Nbase sertliği nbase’in içerisindeki nikotin miktarı olarak geçer. Daha önceden kullandığınız hazır ürünler varsa lütfen bunun bir tık altını tercih edin. Size gönderdiğimiz ürünlerde içerikler birebirdir. Bu sebeple size fazla gelebilir.

Nbase nasıl yapılır? Likit nasıl yapılır?

Nbase yapımı;

VG, PG ve Nikotin gerekli malzemelerimizdir.

Örneğin; 80/20/3 100ml bir nbase i yapmak için

100 gr VG, 21.4 gr PG, 0.3 gr Nikotin gereklidir.

Gramajların bu şekilde olmasının sebebi VG ve PG nin özkütlesinin suya göre farklı olmasından dolayıdır. 100ml lik bir 80/20/3 bir nbase aldığınızda ürün size 121.7 gram olarak gelecektir. Siz ürünlerinizi yaparken bu kadar ekstra düşünmemelisiniz. Biz sizler için uygun oranları ayarlayıp ona göre gönderiyoruz.

 

Likit Yapımı;

Nbase ve Aroma gerekli malzemelerdir.

Örneğin; 100 ml 80/20/3mg %10 aromalı bir likit yapmak

90 ml Nbase, 10 ml aroma gereklidir.

Basit olarak 100 ml 80/20/3mg bir nbase almanız ve üzerinede 10 ml bir mix aroma dökerek karıştırmanız yeterlidir. Burada nbase e karıştırılan %10 luk aroma karışımı oranları biraz değiştirse de piyasadaki hazır ürünlere göre çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Profesyonel hesabı şöyledir.

10.7 gr mix aroma, 10.7 gr PG, 100 gr VG, 0.3 gram nikotin tam olarak 80/20/3mg %10 aromalı 100ml bir likit karışımı oranıdır.

Gram olarak verdiğimiz değerler ve mililitre olarak verdiğimiz değerler kafanızı karıştırabilir bu kısmı bilgi olarak verdik. İlk örneğimizi takip ederek ilerlemenizi tavsiye ederiz.

Nbase’de kullanılan VG PG markaları arasındaki farklar?

Nbase içeriğinde kullanılan VG/PG markaları arasındaki fiyat farkları neden oluyor? Nbase içeriğinde farklı marka VG/PG ler kullanmanın anlamı nedir bunları cevaplayalım.

Fiyat farkları tamamen firmaların fabrika çıkış fiyatlarıyla alakalıdır. Bu fiyat farkı sebepleri küçükte olsa saflıklarından gelir. Ancak bu likit sektöründe likitleri etkileyebilecek kadar yüksek bir oran değildir. Bu sebeple kullanılan nbaselerde önemli olan lezzettir.

Fiyatı önemsemeyen müşterilerimizde genel olarak bütün nbaselerden küçük küçük alıp denemelerini öneriyoruz. Çünkü bir Nbase’in pahalı olması onun sizin damak tadınıza uyacağı anlamına gelmiyor. En ucuz Nbase ola Wilmar Nbase’imizi de beğenebilirsiniz, En pahalı Nbase’imiz olan 3Merck Nbase’imizi de beğenebilirsiniz. Bu tamamen damak tadınıza bağlı bir durumdur.

Nbase aroma oranı hesaplama?

 • 90 ml Nbase e 10 ml aroma %10 luk aroma oranı demektir.
 • 85 ml Nbase e 15 ml aroma %15 luk aroma oranı demektir.
 • 80 ml Nbase e 20 ml aroma %20 luk aroma oranı demektir.

 

 • 225 ml Nbase e 25 ml aroma %10 luk aroma oranı demektir.
 • 212.5 ml Nbase e 37.5 ml aroma %15 luk aroma oranı demektir.
 • 200 ml Nbase e 50 ml aroma %20 luk aroma oranı demektir.

 

 • 450 ml Nbase e 50 ml aroma %10 luk aroma oranı demektir.
 • 425 ml Nbase e 75 ml aroma %15 luk aroma oranı demektir.
 • 400 ml Nbase e 100 ml aroma %20 luk aroma oranı demektir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Pazartesi-Cuma saat 14:00'e kadar ödeme yapılan siparişler ve kapıda nakit ödemeler aynı gün içerisinde kargoya verilir. 14:00'den sonra ve hafta sonları verilen siparişler, bir sonraki iş gününe kalır. Ürün gönderileri Yurtiçi kargo ile gönderilmekte. Adrese dayalı olarak ortalama 1-2 iş günü içerisinde ürünler teslim edilir. 

Değerli müşterimiz,

ohmkimya.com’ dan aldığınız her ürün, üretici firmanın garantisi altındadır.

Satın almış olduğunuz ürün ya da ürünlerde yaşanabilecek herhangi bir problem ile karşılaştığınızda bize [email protected] mail adresinden mesai saatleri içerisinde  (Pazartesi-Cuma 09.00 – 17.00 ) ulaşabilirsiniz.

Satın almış olduğunuz ürünü ambalajını tahrip etmeden, ürüne zarar vermeden, kullanmadan, size teslim edilen tarihten itibaren üç (3) iş günü süresi içinde sebep (defo, beden ve kusurlu ürünlerde) göstererek teslim aldığınız şekilde bize ulaşması esnasında zarar görmeyecek şekilde paketleyerek Yurtiçi Kargo ile Ücret Gönderici ödemeli olarak iade edebilirsiniz. Yurtiçi kargo dışında herhangi bir kargo firması ile gönderilen ürünler kabul edilmeyecek ve müşteriye geri iade edilecektir.

İadenizde herhangi bir problem ile karşılaşmamanız için;

Alıcı bilgileriniz eksiksiz yazılması

Orijinal kutusu ya da ambalajı yırtılmış, bozulmuş, zarar görmüş, kirlenmiş, koli bandı yapıştırılmış, kargo etiketi veya kargo bandı yapıştırılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ürün ohmkimya.com kesinlikle kabul edilmez.

Ürünün, size teslim edildiği şekli ile bize ulaşmasını sağlamanız gerekmektedir.

İade süresi dolan, kullanılmış, hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmeyecek ve size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Sitemizden satın aldığınız ürünlerde sadece belirtilen ürünlerde değişim yapılmaktadır.

Yukarıdaki şartlara uygun şartlarda ürünlerinizi aşağıdaki posta adresimize Yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak kargolayabilirsiniz.

İadeniz depomuza ulaştığı andan itibaren inceleme ve kalite kontrol işlemleri ile iade işlemleri toplam 5 iş günü içinde tamamlanacaktır. Değişim işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

Etiketler: Merck , 500 ML